Вийшли оновлення iOS 10.3, macOS Sierra 10.12.4, watchOS 3.2 і tvOS 10.2. Apple почала переводити мільйони iPhone і iPad на нову файлову систему APFS

Вчора, 27 березня, компанія Apple приступила до поширення останніх оновлень операційних систем iOS, macOS, watchOS і tvOS.

Нова версія iOS, що отримала номер версії 10.3, принесла нову функцію пошуку бездротових навушників AirPods (вона є частиною програми «Знайти iPhone» і активується, якщо ті перебувають поза радіусом з’єднання зі смартфоном або давно не заряджалися) і ряд удосконалень системи Apple CarPlay, що спрощує використання смартфонів сімейства iPhone разом з мультимедійними системами сучасних автомобілів. Більшість змін в iOS 10.3 є несуттєвими, але все ж є одне велике нововведення, яке знаменує важливу віху в історії компанії.

Справа в тому, що з випуском iOS 10.3 компанія Apple почала перехід на файлову систему нового покоління Apple File System (APFS). Вперше APFS була представлена ​​на конференції WWDC 2016 минулому році. Вона розроблена виходячи з сучасних потреб і оптимізована спеціально під пристрої компанії (iPhone, iPad, Apple Watch, Mac і Apple TV). До цього моменту Apple використовувала файлову систему HFS +, яка вдає із себе поліпшену версію HFS (Hierarchical File System, ієрархічна файлова система). Останньою в цьому році виповнилося 31 рік. HFS спочатку призначалася для старих моделей комп’ютерів Mac, що оснащуються флоппі-дисководами і жорсткими дисками, а не твердотільними накопичувачами. Навіть поліпшена версія HFS + повною мірою не задовольняє потребам мобільних пристроїв і багато в чому є застарілою.

Одночасно з iOS 10.3 вийшли macOS Sierra 10.12.4, watchOS 3.2 і tvOS 10.2. У macOS Sierra 10.12.4 додали функцію NightShift, знижує навантаження на очі за рахунок зменшення синьої складової світла. В результаті робота за комп’ютером в темний час доби стає більш комфортною, а наступний сон – більш якісним і спокійним.

Опубліковано у iOS, iPhone, macOS, tvOS, watchOS | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь